Proč je deratizace kanálů, jímek, žumpy a dalších důležitá
Jedním z největších problémů, se kterými se lidé od začátků civilizace setkávali, byli bezesporu drobní hlodavci, především pak myši, krysy a potkani. K nim se postupně přidali i švábi, škvoři a další hmyz, který si našel příbytek v lidských domácnostech. Tento nejen ničil naše potraviny, ale také náš majetek, o nemocech, které roznáší, ani nemluvě. Je tedy jasné, že je potřeba s ním něco udělat. V moderní době je jedním ze způsobů, jak s nimi bojovat, najmutí profesionální deratizační firmy. Ta se postará o to, aby v našem domě, pokud se nám tam některý z těchto živočichů přemnožil, již žádný nebyl. Jistě, mnoho lidí má k tomu výhrady. Koneckonců jsou to jen zvířata, která se snaží přežít. Přesto je nezpochybnitelným faktem, že v některých prostorách je jejich pravidelná likvidace zkrátka nevyhnutelná.
Jedná se především o deratizace kanálů, jímek, žumpy a dalších odpadních prostor. Právě zde se totiž tito hlodavci zdaleka nejčastěji hromadí. Odpadky pro ně představují dostatečný přísun potravy a to, že tato místa často nenavštěvujeme (nehledě na to, že jsou to uzavřené prostory, kam se nemohou dostat predátoři, například kočky), znamená, že se zde mohou klidně množit. A kdo ví, jak rychle se tyto druhy množí, ví, jaký problém to je. Samozřejmě je zde také otázka nemocí.
Asi není třeba říkat, že odpadní prostory nejsou zrovna hygienické, a ačkoliv například krysy či potkani jsou v podstatě čistotná zvířata, pokud žijí zde, nemohou si pomoci v tom, aby jim přeci jen něco i přes veškerou péči neulpělo na kožíšku. Pokud pak vyjdou na výzvědy, například po době, pak samozřejmě všechny tyto nečistoty roznáší. Je tedy jasné, že představují poměrně velké zdravotní riziko, které je třeba včas eliminovat. Proto je pravidelná deratizace těchto prostor doporučována, zvláště pokud bydlíme na venkovně, kde jich je přeci jen více, než ve městě. Jistě, bude to něco stát, avšak děláme to pro své zdraví a zdraví naší rodiny.